Produkty i usługi

Wyszukiwarka

Czemu służą wentylatory przemysłowe?

Szeroka znajomość rynku oraz potrzeb naszych Klientów sprawia, że możemy dostarczyć Państwu najlepsze dostępne obecnie na rynku systemy wentylacyjne i wsparcia technologicznego dla przemysłu. Produkowane przez nas urządzenia są niezbędne do prowadzenia oraz prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw. Zapewniają optymalne, bezpieczne warunki pracy w obiektach o różnym przeznaczeniu. Zadaniem tego typu rozwiązań dla przemysłu jest usuwanie powietrza z pomieszczeń zanieczyszczonych przez pyły, gazy i inne substancje lotne a także wspieranie procesów technologicznych wymagajacych sprężonego powietrza.

Jak działa wentylacja?

Do prawidłowego działania systemu potrzebne są wytrzymałe wentylatory, których działanie można porównać do pracy sprężarki. Ich konstrukcja umożliwia odciąganie i wyprowadzanie szkodliwych dla zdrowia oparów, pyłów lub spalin znajdujących się w powietrzu i tym samym oczyszczenie pomieszczenia ze szkodliwych substancji. Urządzenie potrzebuje to tego wsparcia silnika elektrycznego, który swoją pracą zapewnia parametry przepływowe oraz wydajność pracy systemu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru systemu?

By wentylator pracował bez zarzutu, powinien posiadać wysoki stopień ochronny IP, zabezpieczający silnik przed wnikaniem do niego ciał stałych oraz wilgoci. Podczas doboru odpowiedniego rozwiązania warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wyprodukowano obudowę oraz wirnik. Najlepiej zdecydować się na niezawodny sposób zabezpieczania stali przed korozją: galwanizowanie ogniowe i odporną stal galwanizowaną lub na stal nierdzewną. Ponadto ważny będzie wybór miejsca na umieszczenie wyciągu w pomieszczeniu o przeznaczeniu przemysłowym. Na rynku wyróżnia się urządzenia: promieniowe, kanałowe, osiowe, ścienno-sufitowe i dachowe. Ich ulokowanie zależy od przeznaczenia oraz konstrukcji budynku.

Szerokie zastosowanie w przemyśle

Systemy wentylacyjne to obowiązkowy element wyposażenia budynku o przeznaczeniu przemysłowym. Stanowią niezbędnik potrzebny do usuwania zanieczyszczeń z powietrza w obiektach, w których pracują ludzie. Urządzenia powinny znaleźć się również we wszystkich w budynkach, w których prowadzi się produkcję, która powoduje takie stężenie gazów czy generuje ilość pyłów, które są zagrożeniem dla zdrowi i życia człowieka. W zastosowaniach technologicznych wyciągi wspomagają pracę kotłów hutniczych, a także zajmują się odciąganiem spalin, wilgoci, oparów z kabin lakierniczych i ogólną recyrkulacją powietrza. Ponadto mogą zostać wykorzystane do schładzania produktów spożywczych w magazynach i chłodniach. Jednak ich zastosowanie może być jeszcze szersze – wszystko zależy od charakteru prowadzonej działalności.

Rodzaje urządzeń:

Spośród wentylatorów przemysłowych podzielonych ze względu na zastosowanie, wyróżnić należy urządzenia:

  • wysokotemperaturowe, które mogą pracować przy 800 °C, przeznaczony do odlewni, hut, laboratoriów oraz zakładów obróbki termicznej,
  • oddymiające, stosowane w systemach przeciwpożarowych w budynkach użyteczności publicznej,
  • odpylające, szczególnie przydatne przy produkcji mebli czy w zakładach konstrukcji stalowych,
  • przeciwwybuchowe (ATEX), odpowiadające unijnym wymogom dla miejsc zagrożonych wybuchem,
  • morskie, przeznaczone dla wyciągów w wentylatory okrętach morskich,
  • chemoodporne, przeznaczone do transportu niebezpiecznych związków chemicznych.